Profesor Zdobysław Flisowski uhonorowany przez IEC

Profesor Zdobysław Flisowski, pracownik naszego zakładu  został laureatem tegorocznej nagrody „IEC 1906 Award” przyznawanej przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC).

Nagroda ta jest wyrazem uznania wieloletniej pracy Profesora jako jednego z najważniejszych ekspertów w dziedzinie układów uziemiających i przewodów ochronnych.

Prof. Zdobysław Flisowski przez wiele lat służył swoją wiedzą Komitetowi Technicznemu IEC nr 64 przy opracowywaniu wymagań dla instalacji elektrycznych w normie IEC 60364. W znaczący sposób przyczynił się do opracowania IEC 60364-5-54, podstawowej normy bezpieczeństwa dla ochrony przed porażeniem elektrycznym.

Nagroda „IEC 1906 Award” jest jednym z trzech wyróżnień przyznawanych przez IEC, a data zamieszczona w jej nazwie upamiętnia rok założenia organizacji. Tegoroczna nagroda dla prof. Zdobysława Flisowskiego jest pierwszą od kilku lat przyznaną Polakowi. Poprzednio wyróżnienie to otrzymał w 2010 roku prof. Tadeusz Skoczkowski (ówczesny prezes KAPE). Prof. Zdobysław Flisowski jest już dziewiątym Polakiem, który otrzymał „IEC 1906 Award”.

Cieszymy się razem z naszym Czcigodnym Laureatem!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nauka, Z życia Zakładu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.