Zmarł Profesor Andrzej Sowa

Z ogromnym smutkiem przyjęlismy wiadomość o nagłej, niespodziewanej śmierci profesora Andrzeja Sowy z Politechniki Białostockiej. Jego Rodzinie i przyjaciołom z Politechniki Białostockiej i Komitetu Ochrony Odgromowej składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Profesor Andrzej Sowa był wychowankiem Politechniki Warszawskiej, na naszym Wydziale uzyskał tytuł doktora nauk technicznych (w 1979 r.) i doktora habilitowanego (w 1989 r.). Od 1991 roku kierował na PB najpierw Katedrą Aparatury Elektronicznej, a następnie Katedrą Telekomunikacji i Aparatury Elektronicznej. Zajmował się zagadnieniami ochrony odgromowej obiektów budowlanych, przepięciowej urządzeń i systemów elektronicznych, kompatybilności elektromagnetycznej oraz wysokonapięciowej techniki pomiarowej. Był autorem licznych monografii i artykułów w czasopismach. Jego odejście jest wielką stratą dla nas wszystkich.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 4 listopada 2013 r. o godzinie 12 w Kaplicy Domu Pogrzebowego przy ul. Artyleryjskiej 9 w Białymstoku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.